O Chovatelské stanici

…přišel ten den… V prosinci 2012, nasedli jsme do auta a jeli směr Stonava a pak Železnice.  Proč o tom píši? Co se v ten den změnilo?  Pro nás všechno. S manželem jsme jeli pro naše dvě malé chlupaté kuličky, štěňátka Akita Inu. Pro našeho klučíka Boshira Petaki Kensha a holčičku Aiko Tomadochi. Od chovatelů jsme dostali k našim malinkým kuličkám pár dobrých rad, na začátek nějaké granulky, pamlsky, hračky a jeli domů. V autě jsem se otočila na zadní sedadlo a viděla ty dvě malé stvoření, jak upínají svoje očička k nám a v tom jsem se rozbrečela. Konečně jsme byli rodina, měli jsme někoho k sobě, někoho kdo zaplnil naši samotu. Hledali jsme společníky, kamarády, spřízněné duše. A to všechno se skrývalo v slově AKITA.
AKITA – plemeno, které znamená věrnost, oddanost, důstojnost, soběstačnost, inteligenci a taky tvrdohlavost.
Boshirko a Aiko krásně rostli, dělali nám radost a taky vyvedli i mnoho lumpáren, ale ani jeden den jsme nelitovali toho prvého prosincového dne kdy jsme je donesli domů. Ani jeden den jsme nelitovali našeho rozhodnutí pořídit si Akitu.  Štěňátka byla opravdu krásna a tak jsme se rozhodli vyzkoušet pár výstav, docela nám to šlo a jde i teď, máme krasné výsledky, i když si na výstavy moc nepotrpíme :) Taky jsme dostavěli domek a naším pejskům dopřáli krásny výběh na obrovské zahradě. Samozřejmě nám na zahrádce jak rostli dokazovali vždy nové dovednosti od hrabaní, po ničení a okusovaní stromku, sbíraní jablek z mladých stromků, chytaní myšek a ptáčků, ale taky jak vyzráli, jak uměj hlídat, jak jsou nebojácní, silní, vyspělí. Už to nebyli ty naše děťátka, už to byly velké a rozumné Akity. Dospělé a vyspělé. Tak nějak nám dokázali, že jsou fakt dobří, že by byla škoda kdyby aspoň jednou neměli spolu štěňátka, aby tady po nich jednou něco zůstalo, pejsci kt. by po nich zdědili to nejlepší…Sílu, dobrý charakter, krásu, inteligenci a hlavně laskavost a  oddanost.
A tak jsme dne 16.02.2016 založili chovnou stanici MATAGI NO YÜKI (odvaha bojovníka) a 28.1. 2016 jsme je poprvé k sobě připustili.
Jsou to dobří společníci. Hodně s nimi cestujeme, není dovolená bez pejsků, není procházka, výlet, návštěva bez jejich společnosti, patří prostě k nám, je to naše rodina.